Liguria: witaj w krainie jak z marzeń!

Liguria: witaj w krainie jak z marzeń!

Wczasy we Włoszech

Słoneczne Włochy zachwycają nas wspaniałymi krajobrazami oraz licznymi atrakcjami. Jeśli chcemy spędzić w tym kraju wyjątkowe wczasy, mamy przed sobą wiele ciekawych możliwości. W gronie licznych regionów włoskich może wyróżnić się Liguria. To kraina piękna i słoneczna, znana z pięknego wybrzeża, unikalnej kuchni oraz wspaniałych atrakcji, dzięki którym każdy z nas spędzi tu niezapomniane wczasy. Jakimi atrakcjami mogą się tu pochwalić Włochy?

Liguria w pigułce

Choć Liguria to kraina znana z pięknych plaż oraz malowniczego wybrzeża, określenie jej granic lub też wymienienie jej najważniejszych walorów turystycznych może niektórym sprawić sporo trudności. Liguria to piękna sceneria oraz śródziemnomorski klimat. To oliwne gaje i piękne winnice, które w krajobrazie tej krainy zajmują bardzo ważne miejsce. Liguria to malowniczy skrawek ziemi, który obejmuje północno-zachodnią część państwa włoskiego. To ziemie, które mogą się pochwalić nie tylko położeniem nad wodami malowniczej Zatoki Genueńskiej, ale i długą historią. Wiadomo, że już w III wieku p. n.e. pojawili się tu Ligurowie – goście z Północnej Afryki, którzy zmienili oblicze tej krainy i z którymi do dziś jest ona kojarzona. Ze względu na te czynniki stała się Liguria jedną z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów krain, jakimi mogą się pochwalić Włochy. Jakie atrakcje turystyczne czekają na jej terenie? Co koniecznie powinni zobaczyć ci, którzy postanowili spędzić wczasy w tej części państwa włoskiego?

Największe atrakcje Ligurii

Liguria to piękna kraina, na obszarze której wyróżnia się wspaniałe miasto. To Genua, którą z pewnością warto odwiedzić w czasie pobytu w tej części Włoch. Miasto żeglarzy może zachwycić, podobną siłę ma też Portofino. Liguria może się tez pochwalić licznymi miasteczkami, które mimo niewielkich rozmiarów robią ogromne wrażenie na turystach. Są to przepiękne miejscowości, których najbardziej charakterystyczną cechą okazuje się położenie na krawędzi stromego klifu. Takie widoki robią wrażenie i sprawiają, że na brak mocnych wrażeń podczas podróży po terenie Ligurii nikt nie będzie narzekał.

Liguria dla aktywnych

Choć Liguria kojarzona jest z morzem oraz ze sportami wodnymi, wiele atrakcji czeka tu również na tych turystów, którzy preferują piesze lub rowerowe wycieczki. Dla nich wyjątkowo ciekawym zakątkiem będzie Park Krajobrazowy Monte Antola, którego walorami jest gęsta sieć szlaków turystycznych oraz położenie w niewielkiej odległości od centrum Genui. Cała Riwiera Włoska sprzyja z kolei tym, dla których najważniejsze są sporty wodne. Surfing i żeglowanie, nurkowanie, kajakarstwo oraz narty wodne – oto dyscypliny, które w tej części państwa włoskiego cieszą się największym uznaniem.

Włochy to kraj wyjątkowy, który idealnie nadaje się na wczasy dla aktywnych osób. Tu moc atrakcji czeka na każdego z nas, a niezwykła różnorodność takich krain jak Liguria przyciąga tu gości z całego świata.

Najpiękniejsze Wyspy Dalmatyńskie: Pag i jej skarby