XDEEP Bojka zamknięta 140 cm z taśmą odblaskową 3M Scotchlite Solas

Dodaj recenzję:
  • SB-001-0
  • Producent: XDEEP
  • 189,00 zł
Boja zamknięta XDeep to 145 cm doskonałej widoczności. Dzięki oryginalnej taśmie odblaskowej 3M Scotchlite z certyfikatem widoczności morskiej SOLAS jest widoczna nawet w nocy.

Konstrukcja boji pozwala na przekształcenie jej w awaryjne źródło wyporu np. w sytuacji problemowej. Wystarczy tylko spiąć jej końce karabinkiem dwustronnym. .
W dolnej części bojka wyposażona jest w pętlę z linki gumowej, dzięki której bojka po zwinięciu jest idealnie sklarowana i zajmuje bardzo mało miejsca. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze niż zasobnik na bojkę, bo gdy będzie ona potrzebna, rozwiniesz ją jednym ruchem nie tracąc czasu.

W górnej części bojki umieszczony został przeźroczysty zasobnik, do którego można włożyć światło chemiczne lub kartkę z wiadomością dla supportu powierzchniowego.
Dolna pętla w bojce xDEEP została wykonana w ten sposób, by zachowywała okrągły kształt, ułatwiający przełożenie szpulki lub zapięcie karabinka dwustronnego. Celowo nie zastosowano stałego karabinka, by w razie uszkodzenia jego sprężyny nie trzeba było pruć bojki by go wymienić.
 
Bojka xDEEP wykonana została z bardzo wysokiej jakości Nylonu 240 dTEX, wyprodukowanego w USA specjalnie dla zastosowań w morskich urządzeniach sygnalizacyjnych oraz kamizelkach ratunkowych. Podczas produkcji zastosowano specjalny proces barwienia, przez co materiał ten jest bardziej odporny na blaknięcie pod wpływem słonej wody. Wilgotne środowisko panujące we wnętrzu bojek nurkowych jest idealnym miejscem dla rozwoju bakterii, pleśni i grzybów, które mogą być przyczyną przewlekłych infekcji zatok, mogących wyeliminować Cię z nurkowania na wiele miesięcy. Podobnie jak we wszystkich skrzydłach xDEEP, również w powłoce bojek nurkowych zastosowano zabezpieczenie antybiotyczne uniemożliwiające rozwój mikroorganizmów.

Najważniejsze cechy:

 - długość bojki 145 cm

- kolor jaskrawy bez napisu, więc jest bardziej widoczna niż bojki z logiem

- można używać jako dodatkowe źródło wyporu

- boja zamknięta z kaczym dziobem

- linka gumowa na dole, by móc zawinąć bojkę

- odblaskowa taśma na bojce

- przeźroczysty zasobnik na światło chemiczne czy wiadomość

- wykonana z nylonu 240 dTEX

- zabezpieczenie antybiotyczne we wnętrzu bojki

- bojka odporna na blaknięcie