ATOMIC Automat Aquatics Z3 DIN czarny

  • Dodaj recenzję:
  • 03-0080-7P
  • Producent: ATOMIC
  • 2 185,00 zł 2 076,00 zł
Automat ATOMIC AQUATICS Z3 - to najbardziej ekonomiczny oraz kompaktowy automat oddechowy na świecie. Z3 należy go grupy automatów Atomic Aquatics z tanszej lini, ale zestawienie jakości działania, zastosowanych materiałów oraz ergonomiczności zadowoli nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Automat ten powstał na bazie popularnych modeli B1,T1 i posiada te same cechy użytkowe. Drugi stopień zawiera tylko tytanowe komponenty, jakie można znaleźć w modelach T3 i B2 co znajduje odzwierciedlenie w niewielkiej masie i trwałości.
 
Wysoki standard oddychania: duży wydatek (zminimalizowany wysiłek przy oddychaniu na głębokości oraz duża ilość dostarczanego czynnika oddechowego) pozwala na naturalne i komfortowe oddychanie.
 
Materiały: pierwszy stopień Z3 jest wykonany z chromowanego mosiądzu oraz nierdzewnej stali typu 316. Drugi stopień wykonany jest z mosiądzu pokrytego cyrkonem (Zr); około 3-4 razy bardziej odpornego na rdzę od konwencjonalnego pokrycia. Dźwignia, oraz sprężyna drugiego stopnia wykonane są z tytanu.
 
Nitrox: automat jest fabryczne przystosowanie do użycia z nitroxem do 40%
 
Jedyny tłokowy pierwszy stopień kompletnie odizolowany od wody zwiększa to odporność na zamarzanie i zabezpiecza przed zanieczyszczeniami.
 
Wygląd pierwszego stopnia: kompaktowy pierwszy stopnień posiada niskociśnieniowy zawór 7-portowy i wyjatkowy tłok "Jet Seat". Wyjątkowo wydajny system oddychania: łatwość wdychania nawet na dużych głębokościach i odpowiednie tempo oddychania z naturalną i komfortową dostawą mieszanki oddechowej.
Wyjątkowo komfortowy obrotowy wąż do drugiego stopnia automatu Atomic:Aquatics.  
 
Comfort Swivel jedyny taki drugi stopień (obrotowy wąż) - umożliwiający stosowanie bez względu na położenie puszki. Głowica umożliwia dostosowanie się automatu do najmniejszego ruchu - w celu zwiększenia komfortu oddychania. Wykonany z polerowanej stali nierdzewnej  Typu 316. 
 
Standardowo montowany w modelach: 
 
 B2, ST1, Z3 (stal nierdzewna), a w T2x (tytan). Wygodny wąż "obrotowy"może być również dodany do każdego drugiego stopnia firmy Atomic, w celu zapewnienia swobodnego poruszania wężem w 30-stopniowym zakresie ruchów, co eliminuje konieczność ciągnięcia lub przywiązywania węża. (Patent nr 7,188,869).

AFC (automatyczna kontrola przepływu (ang. Automatic Flow Control) patent firmy Atomic
Automatyczne sterowanie przepływem (AFC): Po prostu ciesz się nurkowaniem. Bez zbędnych pokręteł i przycisków - automat automatycznie dostraja się podczas nurkowania. Jest to pierwszy i jedyny automat reagujący się na głębokość dzięki zastosowaniu zwężki Venturiego, która automatycznie równoważy wydajność i stabilność jego działania. Komputerowo zaprojektowany płat wewnątrz ustnika zmienia pozycję w zależności od głębokości aby zapewnić ciągłe, naturalne i bezwysiłkowe oddychanie na wszystkich głębokościach.

Tytanowy korpus zaworu (tylko T3, ST1, B2): Zapewnia zawsze najlepsze działanie, ponieważ kluczowe ruchome powierzchnie wewnętrzne nigdy nie zardzewieją, ani nie ulegną korozji. 
Powierzchnie o niskich właściwościach ciernych: zapewniają swobodne i łatwe oddychanie nawet po wykonaniu milionów cykli dzięki wzmacnianej wkładce polimerowej wykonanej z  Kevlar-u™ , zainstalowanej w punkcie przegubowym dźwigni
Tytanowa dźwignia:
 Zapewnia absolutne bezpieczeństwo i niezawodność. Ta część jest kluczowym mechanicznym połączeniem z dopływem powietrza. Zbudowane z opatentowanego lotniczego stopu tytanu, dźwignia  jest odporna na ścieranie, zmęczenie materiałowe oraz korozję.
 
Wyważony system grzybkowy:
 
Aerodynamiczny pneumatycznie wyważony zatrzask grzybkowy zapewnia zwiększony przepływ powietrza i łatwość w oddychaniu, oznacza to że niezależnie od cisnienia w butli nurek otrzyma taka sama ilośc powietrza podczas nurkowaia.
Eliptyczny zawór wylotowy:
Znacznie zmniejsza wysiłek przy wydechu na głębokości. Nadwymiarowy, wysoko-przepływowy zawór oraz kształt menbrany wewnątrz II stopnia automatu ułatwia każdy wydech.

Automatyczne sterowanie przepływem (AFC):
Po prostu ciesz się nurkowaniem. Bez zbędnych pokręteł i przycisków - regulator automatycznie dostraja się podczas nurkowania. Jest to pierwszy i jedyny automat reagujący się  na głębokość dzięki zastosowaniu zwężki Venturiego, która automatycznie równoważy wydajność  i stabilność  jego działania. Komputerowo zaprojektowany płat wewnątrz ustnika zmienia pozycję w zależności od głębokości aby zapewnić ciągłe, naturalne i bezwysiłkowe oddychanie na wszystkich głębokościach,

Kryza chroniąca gniazdo:
 Nowa konstrukcja kryzy znacznie przedłuża żywotność gumowego gniazda. Zużycie gniazda jest podstawową przyczyną nieszczelności automatu i obniżenia jego wydajności w trakcie eksploatacji. Pierwsza i jedyna regulowana dynamiczna kryza uszczelniająca (patent nr 5803073) jest uruchamiana ciśnieniowo i ma styczność z gumowym gniazdem tylko wtedy, gdy automat  jest używany. Kryza ta jest wykonana z tytanu odpornego na korozję lub w przypadku M1, ze stali nierdzewnej.
NAJATRAKCYJNEJSZA GWARANCJA W NURKOWANIU:
 
Pomyśl o 300 nurkowaniach… Jak długo Ci to zajmie?
 
Chcemy, aby nurkowie używający automatów AtomicAquatics czuli się pewnie – nawet w najodleglejszych miejscach, w których ciężko znaleźć zaufany punkt serwisowy. Każdy regulator AtomicAquatics jest zbudowany z najlepszych materiałów, które nie tylko opierają się procesom korozji, lecz również zmniejszają do minimum ilość zabiegów związanych z konserwacją.
 
Technologie stosowane w produkcji automatów pozwalają na wydłużenie okresu użytkowania sprzętu, dlatego przeglądy wykonywane są średnio co 2 lata. 
 
AtomicAquatics gwarantuje: serwis automatu co 2 lata, lub 300 nurkowań przez okres  30 lat od daty zakupu.